Jaký je rozdíl mezi hypotečním odborníkem a bankovním poradcem? Není to jedno a to samé? V bance přece pracují specialisté na hypotéku… Proč se tedy neobrátit rovnou tam? 

Důvodů existuje hned několik, ovšem tím nejdůležitějším je skutečnost, že bankovní poradce s Vámi neprojedná jednotlivé možnosti. Bankovní poradce s Vámi řeší již hotovou věc a nabízí pouze služby a produkty téže banky. Nepoví Vám o jiných možnostech, protože je nezná. Nespecializuje se na nabídky jiných bankovních institucí, takže Vám nedokáže zajistit nejnižší a nejvýhodnější možnost financování Vašeho nového bydlení. A to je škoda, protože právě to Vám může ušetřit nejen spoustu starostí, ale také peněz!

1.Komplexní zajištění služeb

Hypoteční odborník nemusí mít ve svém popisu práce jen vyřizování hypoték. Může to být jedna z mnoha činností, na které se zaměřuje. Existují i odborníci, kteří mimo hypoteční služby poskytují i samotné finanční poradenství a zároveň se pohybují na realitním trhu. Takový člověk Vám snadno pomůže nejen zajistit financování Vašeho bydlení, ale dokonce i najít tu správnou nemovitostvyřešit celý obchodní proces od A až do Z a propočítá celou budoucí finanční situaci rodiny.

2. Zprostředkování nejvýhodnější nabídky na trhu

Hypoteční odborník, nebo také nezávislý specialista spolupracuje téměř se všemi bankovními institucemi na trhu a má také jisté výhody. Dokáže Vám zajistit hypotéku u Vaší banky třeba i za mnohem lepších podmínek, než za kterých by Vám ji nabídla banka přímo Vám jako klientovi, nebo Vám snadno vypracuje přehled těch nejvýhodnějších hypoték od jednotlivých bank. Je důležité si uvědomit, že nezávislý specialisté chodí do různých bank pro hypotéku nesčetněkrát do roka, zatímco sám klient možná několikrát za život. Slevy, výhody a možnosti jsou pak jednoznačně na straně specialisty.

3. Rozbor jednotlivých možností

Banka Vám nevytvoří seznam nabídek s nejvýhodnějšími nabídkami na trhu. Banka Vám nabídne svůj vlastní produkt a možná Vám poskytne zákaznickou slevu při splnění určitých podmínek(více produktů). Nemáte tak šanci se dozvědět, zda by pro Vás neexistovala vhodnější nabídka, šitá přímo na míru! Nezávislý hypoteční specialista s Vámi projedná hned několik možností na základě přehledu nabídek jednotlivých bank a najde pro Vás to nejvýhodnější řešení.

4. Individuální přístup ke klientům

Hypoteční poradci v bankách jsou speciálně proškolováni na nabízení jednotlivých produktů, služeb a také, jak ke klientům přistupovat i jim úspěšně prodat. Protože nabízejí vesměs stále stejné produkty, jejich přístup se většinou nemění. Jakožto zaměstnanci bankovní společnosti musí plnit jednotlivé bankovní plány a dosáhnout tak určitých prodejních úspěchů. Nezávislému odborníkovi ale nezáleží jen na penězích. Naopak je pro něho velmi důležité jméno, které si buduje u svých klientů, a kteří se následně vracejí pokud jsou spokojeni. Každý klient má zcela jiný požadavek a jiné možnosti, je třeba ke každému z nich přistupovat individuálně a hledat řešení určené přímo pro něho.

5. Spolupráce od začátku do konce

Nezávislý specialista s Vámi řeší jednotlivé fáze obchodu od začátku až do konce. Je vám nápomocen, co se právních služeb týče, a zajistí vše potřebné. Rád Vám vše srozumitelně vysvětlí a projde s Vámi jednotlivé body ve smlouvě ještě předtím, než dojde k jejímu podpisu. Věnuje se Vám intenzivněji než bankovní poradce a postará se o hladký i bezpečný průběh celého procesu bydlení.

Ať už o svém bydlení zatím jen uvažujete, nebo jste cestu do nového již začali, nemějte strach.

Mou vášní je pomáhat lidem přesně v takových situacích. Rád pomáhám nejen s financováním nového bydlení, ale také rád prodiskutovávám jednotlivé možnosti a společně hledáme tu správnou nemovitost. V případě, že se otázka bydlení týká právě Vás, neváhejte se na mě obrátit.
Velmi rád Vám jakožto nezávislý specialista na bydlení a nemovitosti budu nápomocen a vyřeším s Vámi vše potřebné. Pomáhám šetřit peníze tam, kde není potřeba platit více!