O mně

Velmi živě si vzpomínám na svůj první obchod s nemovitostmi, první hypotéku a svého prvního klienta. Byl jsem jím totiž já sám.

Kupoval jsem byt v exekuci a ve velmi špatném technickém stavu. Byl to jeden z nejrizikovějších obchodů, se kterým jsem se setkal. Jednání se zmocněncem prodávajícího bylo z důvodu nedostižení velmi komplikované a náročné. Následovalo neustálé běhání po bankách, úřadech, právnících a exekutorech. Pro mě to znamenalo týdny na šálcích kávy bez klidného spánku a vše se muselo řešit co nejrychleji z důvodu vysokého rizika, že na nemovitost spadne další exekuce od prodávajících a celý obchod tak ohrozí. Tenkrát jsem měl malé obchodní zkušenosti s nemovitostmi či hypotékami, pouze jsem se již o spoustu věcí zajímal.

Říká se, že nejlepší způsob, jak se něco naučit, je ‘‘skočit do vody a začít plavat‘‘. A přesně tak bych popsal i svůj začátek podnikání. Sám na sobě jsem si vyzkoušel, čím si každý, kdo řeší otázku bydlení, musí projít a čemu se nevyhne. Dokonce mi jedna nejmenovaná bankovní instituce poskytovala nepravdivé informace, abych byl nucen financování-hypotéku řešit s nimi! To mi otevřelo oči a došlo mi, že člověk nesmí být důvěřivý a vždy je potřeba se na takovou situaci podívat z více úhlů. Zjistil jsem, že i vysoce postavení lidé v bance nemají problém si pro svůj osobní zisk informace poupravit. Někde něco nedoříct, něco naopak přidat a nasměrovat klienta přesně tam, kam chtějí.

Byl jsem znechucen, jakým stylem funguje bankovní sektor a finanční sféra. Bankéř upřednostňující vlastní zisk před štěstím klientů, kteří se na něj obrací s prosbou o pomoc. Tato skutečnost byla později mou hlavní motivací k podnikání v tomto odvětví. Poděkoval jsem, odešel a začal si zjišťovat veškeré informace dopodrobna sám napříč bankami a úřady. Následně jsem obvolával právníky i exekutory. Nechtěl jsem jen tak přijít do své banky pro hypotéku. Bál jsem se ovlivňování a dalších prodejních nesmyslů typu ‘‘když ptáčka lapají, vesele mu zpívají.‘‘

Rozhodl jsem se obejít všechny banky sám a každou požádat o nabídku financování. Sestavil jsem si tabulku nabídek hypotéčních úvěrů a začal dopodrobna porovnávat jeden za druhým. Vybral jsem tři banky s nejvýhodnějšími nabídkami a dále vyjednával lepší podmínky tím, že jsem bankám dokládal konkurenční nabídky úvěrů a ty začaly obratem nabízet stále lepší hypotéky.

Po nekonečném procesu vyřizovaní a získávání odborných znalostí i obchodních styků vše dopadlo, jak nejlépe mohlo. Zrekonstruoval jsem koupený byt a následně ho pronajal mladé rodině.

Zdálo se to jako konec, ale opak je pravdou.
Skončila etapa mého “prvního klienta“. Můj první obchod jako zprostředkovatel i klient v jedné osobě a já věděl, že jsem se našel.  Použil jsem získané zkušenosti a kontakty jako základy do podnikání, a také znechucení bankovním sektorem jako hnací pohon vpřed!

Dále přišly roky školení, dalších zkušeností, kontaktů a klientů, které mě přivádí až do současnosti.

Každý, kdo dělá jakoukoli práci ve kterémkoli oboru, by měl mít důvod, proč ji dělá. Můj důvod? Pomáhám lidem žít šťastný život…